Na czym polega kodowanie z PSD do WordPress?

Wróć do Bazy wiedzy

WordPress jest najpopularniejszym systemem CMS na świecie, który globalnie obsługuje 34% witryn. Cechuje się dużymi możliwościami rozwoju, wygodną obsługą oraz jest przyjazny względem SEO. Opiera się na motywach, dlatego też przekształcenie pliku programu Photoshop (PSD) wymaga stworzenia właśnie autorskiego motywu.

Konwersja PSD do WordPressa, polega na:

  • wycięciu grafik z PSD: dzięki odpowiedniemu pocięciu grafik będą mogły być przypisane do odpowiednich funkcji na stronie oraz ładować się w częściach, co jest niezbędne, by strona działała wydajnie,
  • kodowanie HTML i CSS: przygotowane obrazy należy przełożyć na język HTML i arkuszy stylów CSS. Za pomocą CSS można ograniczyć użycie obrazów, ponieważ język ten umożliwia wyświetlanie różnorodnych efektów graficznych.
  • dostosowanie HTML do motywu WordPress: struktura kodu powinna być odpowiednia dla motywu, co oznacza między innymi pliki nagłówka, paska bocznego czy stopki.
  • dodawanie funkcji WordPress: w ten sposób wykorzystuje się możliwości CMS-u i ułatwia użytkownikowi późniejszą edycję oraz rozbudowę strony.

Skontaktuj się z nami

Przejdź do formularza wyceny on-line aby skrócić do minimum czas na przygotowanie wyceny realizacji.