Na czym polega kodowanie z Figma do WooCommerce

Wróć do Bazy wiedzy

wyeksportowanie obrazów z Figma

Figma przyporządkowuje każdy obraz do osobnej warstwy, przez co nie istnieje potrzeba czasochłonnego wycinania grafik. Wystarczy zaznaczyć interesujący nas obszar oraz wybrać format pliku.

stworzenie kodu HTML

Podczas tego procesu należy zwracać uwagę na stworzenie poprawnej struktury kodu, dzięki czemu zminimalizujemy ryzyko zaistnienia błędów wyświetlania witryny. Oznacza to np. poprawne zdefiniowanie podstawowych sekcji strony, jak nagłówek, elementy nawigacji czy stopka.

budowa arkuszy stylów CSS

Arkusze stylów mogą być odpowiedzialne za różnorodne efekty graficzne (np. za cienie). Wykorzystanie ich możliwości sprawi, że zmniejszy się ilość plików obrazów, które strona przesyła użytkownikowi, przez co będzie ona działała szybciej.

Ułatwieniem podczas stosowania CSS potrafią być frameworki (np. Bootstrap) czy preprocesowy (jak SASS, LESS i Stylus).

projektowanie interakcji JavaScript

Dzięki JavaScript możemy wyposażyć witrynę w dynamiczne elementy czy dodatkowe efekty. Ułatwieniem podczas tych prac mogą być frameworki, takie jak Angular.

budowa motywu WordPress na podstawie HTML

Każda strona WordPress oparta jest na motywie. Chcąc wykorzystać własny kod HTML przy tworzeniu witryny działającej przy użyciu tego CMS-u, musimy stworzyć własny motyw. W związku z tym należy nadać kodowi odpowiednią strukturę.

Polega to m.in. na utworzeniu takich plików jak style.css, header.php, sidebar.php, footer.php i index.php. Powinniśmy także przekształcić nasz arkusz stylów na format CSS WordPress czy dodać niestandardowe menu nawigacyjne.

Ostatnim etapem w budowaniu motywu jest konfiguracja dodatkowych funkcji CMS-u, które pozwolą wykorzystać jego możliwości oraz dadzą szansę administratorom witryny na wygodną edycję i rozbudowę strony.

instalacja i konfiguracja wtyczki WooCommerce

Wtyczka WooCommerce jest bezpłatna, a jej instalacja prosta i intuicyjna. Następnie plug-in należy skonfigurować, określając m.in. kwestie związane z prezentowaniem produktu, wyświetlaniem strony, edycją ustawień magazynu czy opcjami płatności oraz dostawy towaru.

Skontaktuj się z nami

Przejdź do formularza wyceny on-line aby skrócić do minimum czas na przygotowanie wyceny realizacji.