Na czym polega kodowanie grafiki do HTML?

Wróć do Bazy wiedzy

Kodowanie grafiki do HTML to nic innego, jak tworzenie strony internetowej na podstawie projektu graficznego. Otrzymując projekt, np. w formacie PSD, web developer odzwierciedla go w oknie przeglądarki wykonując statyczny szablon HTML i CSS, a następnie za pomocą kodu JS zamienia go w atrakcyjną i interaktywną stronę WWW.

Aby profesjonalnie zakodować grafikę należy najpierw zaznajomić się z programem takim jak Adobe Photoshop. Jest to konieczne, aby opanować sztukę cięcia grafiki, którą w następnym kroku osadzimy w kodzie naszej strony internetowej oraz posługując się kodem CSS i JS nadamy jej odpowiednie style i dynamikę.

Należy także pamiętać o RWD (Responsive Web Design). To podejście do pro­jek­to­wa­nia strony WWW, które koncentruje się na tym, aby jej wygląd i układ automatycznie dopasowywał się do okna przeglądarki. Pamiętajmy, że jeśli ktoś odwiedza naszą stronę, może to robić na smartfonie lub tablecie. Dlatego w etapach jej kodowania ważnym elementem jest dostosowanie jej do popularnych rozdzielczości oraz przeglądarek internetowych.

Skontaktuj się z nami

Przejdź do formularza wyceny on-line aby skrócić do minimum czas na przygotowanie wyceny realizacji.