Co to jest Elementor?

Wróć do Bazy wiedzy

Elementor – co to jest?

Elementor jest wtyczką do WordPressa, która ułatwia edycję treści. Zastępuje ona standardowy edytor i pozwala na zmianę układu strony, bądź wpisu w sposób wizualny. Korzystając z Elementora przeciągamy odpowiednie bloki, konfigurujemy je zgodnie ze swoimi oczekiwaniami, a następnie uzbrajamy w docelową treść.

Elementor jest ogromnym ułatwieniem dla osób, które chcą na bieżąco śledzić zmiany na swojej stronie podczas edycji. Dzięki Elementorowi nie musimy publikować lub aktualizować strony by zobaczyć rezultat prac.

Dla kogo jest Elementor?

Elementor został stworzony z myślą o użytkownikach, którzy chcą budować własną, efektowną, witrynę internetową bez zagłębiania się w tajniki technologii internetowych i szeroko pojętego Web Developmentu.

Warto jednak pamiętać, że tego typu narzędzia, mimo, że pozwalają na wiele, potrafią też nieco zepsuć. Elementor jest dość sporą wtyczką przez co strona może zauważalnie zwolnić. Źle zaimplementowany Elementor może wprowadzić chaos w strukturze HTML (nadmierne zagnieżdżenia, wiele sposobów stylowania), a także zainstalować szereg zbędnych dodatków.

Elementor sprawdza się najlepiej jako dodatek do budowania treści na stronie, która została uprzednio wdrożona przez specjalistę. Posiadając wiedzę z zakresu technologii internetowych jesteśmy w stanie uchronić witrynę od negatywnych skutków powodowanych przez Elementor i wycisnąć jak najwięcej z jego pozytywnych aspektów.

Skontaktuj się z nami

Przejdź do formularza wyceny on-line aby skrócić do minimum czas na przygotowanie wyceny realizacji.