Image for WooCommerce 4 – ładniej, szybciej i funkcjonalniej

WooCommerce 4 – ładniej, szybciej i funkcjonalniej

Czas czytania:

WooCommerce 4 wnosi do świata branży e-commerce wiele
nowości oraz ciekawych rozwiązań zachowując dotychczasową prostotę oraz
szybkość działania.

Aktualizacja do 4.0

Użytkownicy którzy chcą skorzystać z nowej ulepszonej wersji muszą dokonać aktualizacji swoich sklepów internetowych do wersji 4.0. Aby to uczynić wchodzimy w Panel Administratora i następnie klikamy w zakładkę Wtyczki/Plugins. Z listy wyszukujemy system WooCommerce, który powinien podobnie wyglądać jak na obrazku

Warto zaznaczyć iż przed wykonaniem aktualizacji należy wykonać backup naszego sklepu w sytuacji, gdyby aktualizacja się nie powiodła lub szablon z którego korzystamy nie był kompatybilny z najnowszą wersją. Po zaktualizowaniu pojawia się komunikat.

Nowości w wersji 4.0

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie zespołu który odpowiedzialny jest za tworzenie i rozszerzanie systemu WooCommerce ta aktualizacja jest krokiem milowym w kierunku rozwoju Panelu Zarządzania sklepem, poprzez zastosowanie aktualnych standardów wytwarzania stron internetowych i wykorzystania JavaScriptu jako języka dominującego w interakcjach z administratorem.

Panel Administratora

Pierwszą rzeczą jaką rzuca się w oczy po aktualizacji systemu jest przejrzystość oraz duża liczba zmian dotycząca wyglądu panelu startowego sklepu. Pojawiły się dodatkowe wykresy, które mają administratorowi/sprzedawcy prezentować obroty sklepu w poszczególnych dniach/godzinach oraz przedstawiać całościowe wyniki dotyczące sprzedaży swoich produktów.

Dostajemy również możliwość modyfikacji typów wykresu oraz zakresu czasu z jakich mają być prezentowane wyniki.

Każdy dostępny Panel jest w pełni możliwy do konfiguracji. Możemy wybierać poszczególne kafle np. Coupons i podglądać jak w jednostce czasu wzrastało bądź malało zapotrzebowanie.

Zmieniony wygląd raportów

Wygląd raportów został odświeżony pod względem graficznym. Udogodnienia, które dotychczas znajdowały się w tej sekcji systemu nie zostały zmienione. Z czasem ta funkcjonalność będzie wygaszana na rzeczy zakładki Analytics, która wraz z systemem 4 oraz WordPressem 5 została wdrożona i udostępniona dla użytkowników, o której mowa w następnym punkcie.

Analiza danych

Modyfikacji uległa zakładka Analytics. Wygląd jej całkowicie
został odświeżony i jak w przypadku głównej strony Panelu Administratora możemy
zauważyć, iż postawiono na przejrzystość i intuicyjność ekranów. Poniżej wygląd
produktów.

Inne zmiany

Poza zmianami wizualnymi twórcy informują nas iż zostały zmienione/udoskonalone następujące rzeczy:

  • Ekran edycji zamówień.
  • Dodanie i poprawienie WooCommerce Blocks.
  • Zaktualizowanie informacji o Brexit oraz VAT.
  • Prostsza i wygodniejsza obsługa wiadomości elektronicznych.
  • Optymalizacja w zakresie płatności oraz wariantów dostaw.

Lista pełnych dodatków i zmian jest do przeczytania tutaj: https://github.com/woocommerce/woocommerce/blob/master/readme.txt#L182

Podsumowanie

Wielu z Was zastanawia się czy warto zmienić wersję systemu do 4.0. Wersja ta jest wersją już przetestowaną i w pełni sprawną. Została sprawdzona pod kątem licznych rozszerzeń i motywów. Myślimy więc iż ta aktualizacja jest jak najbardziej do polecenia każdemu, kto korzysta z systemu WooCommerce i planuje na dłuższą przygodę z tym systemem.

zapraszamy do kontaktu

UI2WEB.com jest firmą technologiczną skupioną wokół rozwiązań WordPress / WooCommerce /PHP/ HTML5. Oferujemy zarówno usługi wdrożeniowe jak również body leasing programistów front-end oraz back-end.

Jeśli trafiłeś tu poszukując odpowiedzi na istniejące problemy i masz dość współpracy z freelancerami a stawiasz na bezkompromisową jakość.

Zapraszamy do kontaktu

Może Cię również zainteresować:

Czy warto decydować się na usługę wdrożenia WooCommerce i na czym ona polega?

Wtyczka do WordPressa WooCommerce wydaje się być prostym sposobem na stworzenie sklepu internetowego. Wystarczy instalacja,… Read More

Min(), max(). clamp() – nowe funkcje w css

Używanie relatywnych jednostek długości do budowania responsywnych layoutów może być problematyczne. Elementy, których rozmiar uzależniony… Read More